M170ETN01.1 is a 17 inch a-Si TFT LCD panel product
Produkte Klassifizierung
-81%
OFF
Homepage » news
M170ETN01.1 is a 17 inch a-Si TFT LCD panel product. According to its characteristics, we suggest to apply this model to desktop monitoring, terminal services monitoring and other fields.
          Model M170ETN01.1  Brand AUO
       Panel Size 17.0inch Panel Type  a-si TFT-LCD , Panel
       Resolution  1280(RGB)×1024 , SXGA Display Colors 16.7M (6-bit + Hi-FRC)
      Active Area  337.92×270.336 mm Outline  358.5×296.5×10.8 mm
      Brightness 250cd/m² (Typ.) Signal Interface  LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins
    Contrast Ratio  1000 : 1 (Typ.)   Input Voltage 5.0V (Typ.)
      Frequency 60Hz Viewing Angle  85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
          About it  NEW M170ETN01.1 AUO 17.0"LCD
This 17 inch TFT LCD display features an operating temperature range of 0 ~ 50 ° C and a storage temperature range of - 20 ~ 60 ° C. Its general features are as follows: high color gamut, anti glare surface, wide viewing angle, landscape type, white LED backlight, normal signal interface position.